Letný MINI tábor 2013

spoločná MINI

Náš MINI tábor sme začali spoločnou sv. omšou v našom kostole sv. Petra z Alkantary, kde sme sa stretli skoro všetci účastníci nášho MINI tábora aj s rodičmi a pánom kaplánom (pani kuchárky s 3 vedúcimi išli do Zákamenného skôr, nakoľko bolo treba prichystať mnoho vecí). Pán kaplán na kázni všetkým účastníkom naznačil o čom bude náš MINI tábor. Téma tohtoročného detského tábora bola Kde bolo, tam bolo...a o čom to vlastne bolo? Počas 4 dní strávených v Zákamennom sme každý deň na hlavnom plagáte odkrývali vždy jednu rozprávku a jeden film, ktoré mali spoločnú vlastnosť o ktorú sme sa počas dňa snažili a ktorú by sme mali mať ako správny hrdinovia. Samozrejme najväčším hrdinom pre nás má byť Ježiš Kristus a o to sme sa tiež snažili. Medzi filmy a rozprávky patrili tieto v našom tábore: Šmolkovia + Walle – priateľstvo, Hľadá sa Nemo + Pán prsteňov – vytrvalosť, Sám doma 1 – odvaha, Kung fu Panda + Fireproof – bojovnosť. Po príchode nás čakali už tradičné zoznamovačky, oboznamovačky s prostredím, pravidlami, menovky, jedinečná a výnimočná hymna. Samozrejme sme mali v našom tábore aj skupinky, ktoré si vytvorili názov, pokrik a svojho vlastného hrdinu vo svojej vlastnej skupinkovej rozprávke. Taktiež sme boli už prvý deň na ihrisku, väčší si zahrali hru Rande a menší spoločenské hry. nezabudli sme na modlitby pred a po jedle, večerné modlitby sme mávali vždy v skupinkách a ďakovali sme za všetky krásne prežité veci v dňoch a na ranných modlitbách sme sa stretávali všetci spoločne, aby sme poprosili Pána o požehnanie aktivít v ďalších dňoch. Taktiež nechýbala každodenná sv. omša, kde nám náš pán kaplán na kázni priblížil ešte viac vlastnosť, ktorá by nemala chýbať ani v našich životoch a v našej viere. V ďalších dňoch nás čakala nočná hra, kde sme hľadali Kevina, akčná hra, hra o hľadaní citátov, táboriáda, kde sme merali naše sily. Nechýbal v tábore ani náš tradičný Boyard, hra Milujeme filmy (štýl Milujeme Slovensko). Každý deň nás čakalo špeciálne video, ktoré vytvoril jeden z vedúcich a v ňom sa prezentovali rozprávky a filmy pre ten deň, aj s myšlienkami počas tohto videa.

Veľká vďaka patrí každému kto sa pričinil o krásne a požehnané 4 dni v MINI tábore, hlavne Pánovi za to, že všetko prebehlo nakoniec tak ako prebehlo, že sme prežili požehnané dni a že sa i mi môžeme stať pravými hrdinami, ak budeme nasledovať Pána Ježiša.

Za všetkých hrdinov napísala Vejka

fotogaléria: www.farnostokolicne.sk/category/galerie-obrazkov/deti/letny-mini-tabor-2013