Našu farnosť navštívili delegácie partnerských miest LM

stoličné dni 2012

Počas piatkového večera (22. júna 2012) sme v našej farnosti privítali vzácnych hostí. V rámci Stoličných dní sme v spolupráci s vedením mesta Liptovský Mikuláš pripravili kultúrnu prehliadku našej farnosti delegáciám partnerských miest LM - fínskeho Kemi, Moravskej Opavy, maďarského Kiskorosu, poľského Zywieca, slovenskej Galanty i franzúzskeho Annecy. Naši hostia vstúpili vo večerných hodinách do nášho chrámu sv. Petra z Alkantary, kde ich duchovný otec farnosti nielen privítal, ale aj priblížil históriu františkánskeho komplexu v Okoličnom. Po prehliadke interiéru kostola nasledoval vstup do múzea L. Mattysovszkého, ktoré ich nielen príjemne prekvapilo aj zároveň aj kultúrne obohatilo samotnými exponátmi a informáciami. Po hodinovej návšteve kostola a múzea sme sa presunuli do filiálneho kostola Očisťovania Panny Márie v Smrečanoch. Aj tu odznel prostredníctvom duchovného otca farnosti výklad o typickej gotickej stavbe Liptova s jeho súvislosťami či následne o jednotlivostiach samotného kostola. Umelecká kvalita, s ktorou sa v Smečanoch stretávame, je pre vnímavého ducha fascinujúca. A určite s týmto pocitom sme v nočných hodinách opúštali smrečiansky kostolík.

Takto naša farnosť dôstoným spôsobom vstúpila do slávnosti Stoličných dní a ponúkla určite nielen kultúrny ale aj duchovný rozmer našej vzácnej návšteve.