Oprava strechy: nová krytina na bočnej kaplnke kostola

pohľad od východu

Počas uplynulých dvoch týždňoch (13.09.-24.09.2010) sme sústredili úsilie na obnovu strechy bočnej kaplnky kostola. Presné technologické postupy si vyžadovali odbornosť a postivé prevedenie. Osadili sme nové medené úžľabia (miestno, v ktorom sa napája strecha kaplnky na strechu kostola) a postupne sme osadili a prišrubovali novú krytinu. Tak sa následne rezala priamo na streche.  Potom sa všetko očístilo wap technológiou a priestor medzi plechom a krytinou sa vyplnil špeciálnou penou. Presnosť, trpezlivosť ako aj fyzická zdatnosť je základ pre úspešné zvládnutie týchto prác. Taktiež sme potrebovali osadiť nárožia (miesta, v ktorých sa jedna strana strechy končí a začína ďalšia strana strechy). Tu sa osadila krytina opäť šrubovaním, orezala sa do potrebného sklonu, nalepila sa ochranná fólia a tak sa postupne osádzali válovce - opäť štrubovaním a originál príchytkami. Až tak sa mohla osadiť nová krytina medzi úžľabím a nárožiami.  Všetky tieto práce sme ukončili v tomto týždni a preto bočná kaplnka kostola je už pod novou krytinou. Ostáva nám osadiť štítový kríž, nový výlez na strechu a samotný štít kaplnky.

Rovnako počas týchto dní sme ukončili čistenie krovu a postupne dokončujeme aj jeho penetráciu. Ostávajú nám ešte malé výmeny v samotnom krove, tie postupne vymieňame počas nepriazdnivého počasia. To nám však nechýba, práve naopak, slnečné dní uplynulého týždňa boli fantastické. Preto Bohu patrí nesmierne vďaka.

viac foto na:farnostokolicne.sk/category/galerie-obrazkov/obnova-strechy/11-12-tyzden