Sobotný miništranský výlet do Spišskej Belej

spoločné foto

Na sobotu, 25. 8. 2012 sme si naplánovali miništrantský výlet do Spišskej Belej, kde sme si chceli okrem iného zmerať naše futbalové sily s miestnymi miništrantmi. A tak sme si premysleli trasu, program, oslovili sme chlapcov, a potom už  len čakali na deň D. Ten nás hneď zrána privítal krásnym slnečným ránom, predpovedajúcim krásny deň plný nezabudnuteľných spoločných zážitkov. Nuž, podľa dohody sme sa všetci stretli ráno o 8:30 pred našou farou. Prišli sa s nami rozlúčiť rodičia niektorých chlapcov, a tiež náš pán farár. A tak, po skontrolovaní  všetkých potrebných vecí sme nasadli do áut a vydali sa na „ďaleký východ“.  Po asi hodinovej ceste sme dorazili do Spišskej Belej, kde nás už očakával domáci pán kaplán Karol Križian a samozrejme partia tamojších miništrantov s kopačkami na nohách. Po krátkom zvítaní sme sa bez dlhých rečí vydali na ihrisko. Zápas to bol veru veľmi napínavý a vyrovnaný, a keďže sme nič nechceli nechať na náhodu, vzali sme so sebou aj povzbudzovateľku Aňu, ktorá našich chlapcov nadšene povzbudzovala. Zápas plný nečakaných zvratov napokon skončil našim víťazstvom 6:4. No výsledok nie je tak dôležitý ako spoločné zážitky v spoločenstve s domácimi miništrantmi. Po tomto náročnom zápase sme sa posilnili na tele,  zjedli sme, čo sme mali a potom sme sa presunuli do kostola, kde nám náš pán kaplán odslúžil svätú omšu. Aj to bol pre nás pekný zážitok, lebo tam neboli nijakí iní ľudia, bola to len naša svätá omša, a možno aj preto mala veľmi peknú atmosféru. Potom sme s išli pozrieť do veže kostola, kde nás 128 schodov vynieslo do takej výšky, z ktorej sme videli nie len celú Spišskú Belú, ale aj ďaleké okolie. Ten výhľad naozaj stál za to. Odtiaľ sme sa ešte išli pozrieť na preteky konských záprahov v neďalekej Krížovej Vsi. Boli sme  tam síce len chvíľu, no  videli sme naozaj zaujímavé a netradičné preteky ťažných koňov. No a odtiaľ sme sa už pobrali smerom domov, no nešli sme priamo domov, ale cez Vysoké Tatry kde sme sa boli ešte pozrieť na Štrbské pleso. Dalo nám veru zabrať kým sme prešli okolo celého plesa, lebo je veľmi veľké. Tá trasa okolo neho meria 2,25 kilometra, ale v tak krásnom prostredí je to veľmi pekná prechádzka. No a potom už sme išli priamo domov, vrátili sme sa o 16:30 a plní krásnych zážitkov sa rozišli do svojich domovov. Veríme, že aj tento výlet z nás urobil lepšie spoločenstvo miništrantov, aby sme tak mohli ešte radostnejšie a horlivejšie slúžiť Pánu Ježišovi pri oltári počas svätých omší.

Peter Križian

fotogaléria: www.farnostokolicne.sk/category/galerie-obrazkov/deti/ministransky-vylet-v-spisskej-belej