Spustili sme web - www.sakralnacesta.sk

logo sakrálnej cesty

V rámci projektu Cezhraničnej spolupráce SR-ČR medzi Rímskokatolíckou cikrovu, farnosť Okoličné a Rímskokatolíckou farnosťou Morkovice-Slížany na tému "Vytvorenie a propagácia sakrálnej trasy Liptova a Strednej Moravy" sme v týchto dňoch spustili nový web s doménou www.sakralnacesta.sk, ktorý bude prinášať informácie nielen o turistickom produkte sakrálnej cesty, ale bude prinášať aj aktuálne informácie o dianí v Múzeu Ladislava Mattyasovszkého v našej farnosti.

Logo sakrálnej cesty je vytvorené zo skíc Václava Mencla, ktorý v 30-tich rokoch minulého storočia Okoličné navštívil. Ide o skrice gotického okna na bočnej kaplnke kostola a barokový oblúk na loggii rajskej záhrady františkánskeho kláštora.

Čierne štvorčeky symbolizujú gotické kostoly Liptova, väčší Okoličné, zlaté štvorčeky barokové kostoly Strednej Moravy, väčší Morkovice-Slížany.

Logo sakrálnej cesty bude v najbližšej dobe umiestnené aj pri každom kostole sakrálnej cesty.

Tvorcom loga, brožúry o sakrálnej ceste (dostať ju môžete pri návšteve múzea) i webovej stránky je naša farníčka Ľubomíra Šebová.